Stránky

piatok 3. decembra 2010

Program - Winter Urban Market 2010

Urban Market v sebe spája, nosnú časť a to market, resp. dizajnburzu, hudobné koncerty, workshopy a mnoho sprievodných akcií. Marketu je hlavne o prezentácii mladých dizajnérov, šperkárov, ľudí pohybujúcich sa v urban / street / design fashion kruhoch, ale aj značiek dizajnového, resp. urban oblečenia, či iných predmetov spojených s lifestyle-om mladých ľudí.

Market je akýmsi zjednotením šikovných kreatívnych a mladých, ktorý sa chcú prezentovať ale aj predávať svoje produkty, štýlové oblečenie ale aj dizajn všeobecne. Veľkým prínosom pre akciu sú tvorivé dielne alebo tzv. workshopy, ktoré sa zameriavajú na realizovanie kreatívnych nápadov ľudí všetkých vekových kategórií. Ich popularita je nepopierateľná.


SOBOTA:
15:00 - 17:00 Sekta Klub Anymaniacs / no shame eclectic dance
17:00 - 19:00 Šimon Slobodník (mladý pes) / global bass (french house, nu-jazz, uk funky)
19:00 - 20:00 High Wire Act / alternative, experimental, electro, dance
20:00 - 21:00 Módna Prehliadka + Footbag Show
21:00 - 22:00 DJ Sin Vicious (emonoizboyz) / hardcore disco
22:00 - 23:00 DJ Emilee (emonoizboyz) / hardcore disco
23:00 - 00:00 Seas / electro live act
00:00 - 02:00 DJ Pure (gopopular.com) / nudisco, house
02:00 - 04:00 DJ Rafo (gopopular.com) / nudisco, house

NEDELA:
14:00 - 16:00 Mir Illegal aka Samuel / indie, house, breakbeat
16:00 - 17:30 Dajme Tomu /
inštrumentálna hudba namiešaná z bluesu, štipky jazzu a veľkej porcie okolitého sveta
17:30 - 18:30 QuasiTrio /
komorná jazzy-hiphopová formácia
18:30 - 20:00 DJ Skank (leporelo) /
minimal house, click'n'cuts, microhouse, dub, electronica, ambient, jazz
20:00 - 21:00 Trolejboyz /
budúca slovenská undergroundová legenda
21:00 - 23:00 DJ Beyuz (slowatch.sk) /
hip-hop, mashup, latino, funk , electro

:HUDBA

Trolejboys / budúca slovenská undergroundová legenda
Kapela ktorá o sebe uvádza nasledovné: „Mladá, síce nie príliš hudobne talentovaná kapela, ale za to s názorom, má za sebou za tri roky svojej existencie už niekoľko koncertov. V duchu hesla "Lepšie dvakrát vidieť, ako raz počuť", neustále udivuje svojich fanúšikov na celom svete. Tak preto: "Ak stojíte, držte sa... rytmu!"
------ http://www.youtube.com/user/Trolejboys 

Seas / electro live act
Hlavným predmetom činnosti SEAS je bezpečne, spoľahlivo a ekonomicky prevádzkovať a dodávať elektronickú hudbu odberateľom. Podľa požiadaviek poslucháčov zabezpečuje plynulé, kvalitné a spoľahlivé dodávky hudby v dostatočnom množstve. Osobitným zámerom SEAS je udržiavanie priaznivého vývoja kultúrnych hodnôt  a smerovanie k úrovni popredných kapiel v Európskej únii na trhu s elektronickou hudbou.
------ http://www.facebook.com/group.php?gid=109208282452903

QuasiTrio / komorná jazzy-hiphopová formácia
Rapper Bene a hudobník/producent Marian Jaslovský majú za sebou mnohostrannú spoluprácu. Skupiny Quasimondo a Modré hory, hudobná revue Celkom iný beat či hudba k hre Som Hot Dog v divadle všetko tieto projekty len potvrdzujú umeleckú i ľudskú kompatibilitu Beneho a „Jasla“. Nedávno k nim pribudla nová komorná formácia QuasiTrio. Vzniklo ako jednorazová úderka pri príležitosti účinkovania v televíznej relácii Lampa, ale všetci zúčastnení sa cítili v triu tak dobre, že sa rozhodli pokračovať ako samostatná jednotka. Tým tretím je klávesista a skladateľ Roland Kánik (Mango Molas, Quasimondo, Mango Salseros).
------ http://about.me/bene965

High Wire Act / alternative, experimental, electro, dance
Kapela sa začala formovať v júli 2008, kedy vznikla myšlienka hrať new jazz, alternatívu a elektronickú hudbu s prvkami drum and bassu. Po prvom vystúpení zistili, že smer ktorým sa vybrali je naozaj správny, a preto pokračujú v hravom experimentovaní. Od júna 2009 pôsobia pod názvom High Wire Act. V súčasnosti má kapela štyroch stálych členov, z ktorých je každý absolventom vo svojom hudobnom odbore. Robiť hudbu ktorá baví nielen ich, ale taktiež ľudí, to je to, čo ženie túto zaujímavo znejúcu štvoricu vpred...
------ http://www.myspace.com/highwireactmusic

Dajme Tomu / inštrumentálna hudba namiešaná z bluesu, štipky jazzu a veľkej porcie okolitého sveta
Kapela Dajme Tomu bola založená v zime v roku 2008 štyrmi mladými junákmi, ktorí hľadali priestor, kde by vedeli zmiešať svoje hudobné nápady, osobné názory a momentálne pocity do jednej hudobnej masy a vzniknuté produkty potom prezentovať aj verejne. Kvartet tvorený ústnou harmonikou (ktorú občas meníme za violu) , akustickou gitarou, basovou gitarou a cajonom časom začal kapelu viesť ďalej od vyšliapaných ciest bluesových a jazzových štandardov. Postupne začali vznikať veci, ktoré aj sami autori majú problém zaradiť do nejakej hudobnej škatuľky. Behom dvoch rokov ich tvorba nazrela do mnohých uší, pričom cez niektoré len tak presvišťala, v niektorých zanechala dojem a v  niektorých sa trvalo zahniezdila. V súčasnosti sa kapela koncentruje najmä na tvorbu nových vecí a pomaličky začína navštevovať okrem príjemných kaviarní aj pódiá rôznych menších klubov.
------ http://www.myspace.com/dajmetomu

Emonoizboyz (DJ Sin Vicious & DJ Emilee) / hardcore disco
„Väčšinou to býva celkom veselé, kopec známych tvárí, pár skalných zvieratiek, ale aj týpci čo prídu počas Rappers delight s vetičkou: „...nemáš tam nejaký hip-hop?“ a podobne.“
Dou Eminoizboyz v zložení Emilee a Sin Vicious. Ich happy hardcore emotronic pop pravidelne roztancúva bratislavské kluby. Za sebou majú veľa mixtape-ov, ktoré si môžete vypočuť na ich internetových stránkach.
booking: emo.noiz.sk
------ http://www.myspace.com/emonoizboy

DJ Beyuz (slowatch.sk) / hip-hop, mashup, latino, funk , electro
Producent a DJ, miluje originálny zvuk nahrávok rokov sedemdesiatych, z ktorých veľmi rád čerpá pri svojej tvorbe. Primieša trochu hip-hopu, pridá trochu world music a reperi ako Lyrik H, Bene alebo Hafner do toho nadšene a s ľahkosťou nakladajú svoje rýmy. Za sebou už má viacero vydarených release-ov. Ten najnovší nesie meno „Variácie (a nejaká ďalšie remixy)“.
------ http://soundcloud.com/beyuz22

DJ Skank (lepolero) / minimal house, click'n'cuts, microhouse, dub, electronica, ambient, jazz
Zakladajúci člen bookingu Leporelo, ktorý servíruje každý 2. týždeň na rádiu _FM svoju hudobnú show postavenú samozrejme na hudbe, ktorá im je príznačná...
------ http://www.myspace.com/milkshakedj 

DJ Rafo & DJ Pure (gopopular.com) / nudisco, house
Prinášajú novú hudbu, chcú byť bližšie k vám a k tomu čo máte radi. Buďte pripravení na špeciálnu dávku house music, deep house, premiešanú s novým zvukom disca / nie je disco ako disco / a electra. Rafo: „U mňa je to hlavne o tej kvalitnej aktuálnej hudbe, o hľadaní a kombinovaní hudobných štýlov, je dôležité medzi týmito štýlmi hľadať nové, zrozumiteľné a ukázať to.“
------ http://www.myspace.com/michalrafaj

Šimon Slobodník (mladý pes) / global bass (french house, nu-jazz, uk funky)
Šikovný mladý dj zaujme vaše uši už svojim prvým zverejneným mixom plným pestrofarebného disco / french housu. Za svoju krátku kariéru sa už stihol stať rezidentným dj-om Mladého psa (združenie mimo iné organizujúce podujatia ako Menju alebo Skorý zber), zahrať si v Subclube alebo na Žilinskej stanici. Prebdené noci pri hľadaní nových trackov sa mu určite vyplatili.
------ http://www.mixcloud.com/slobodniksimon/ 

Mir Illegal aka Samuell / indie, house, breakbeat
Samuell bol už odmalička ovplyvnený svetovou a domácou hudbou a veľmi skoro si vytvoril osobitý hudobný vkus. Po počiatkoch s dlhými vlasmi a tričkom Nirvany sa na dlhý čas stala jeho najobľúbenejšia scéna, tá grungeová. Láska k Pearl Jamu ho sprevádza dodnes. Neskôr začal objavovať aj jemnejšie a viac alternatívnejšie žánre. Jeho hudobný pohľad vo veľkej miere ovplyvnil Radiohead a britská gitarovo-trip hopová scéna. Po celý tento čas neprichádzal na chuť klubovej elektronike, zdala sa mu príliš monotónna a nemelodická. Zvrat nastal s objavením interpretov ako Jazzanova, Lamb, Uncle, Akasha.... Postupne sa začal zaujímať aj o tento hudobný žáner a ten ho stále viac začal ovplyvňovať aj v hudobnej produkcii.
------ http://www.myspace.com/mirillegal

Sekta Klub Anymaniacs / no shame eclectic dance
Dj Džbán, Dj Aqua Dynamic, Dj Fanta Liquid Dancer. Milé a krásne djské 3jo, ktoré hrá všetko a pre všetkých, bez hanby. Nezanedbáva svoje publikum ani v období slaďákovej abstinencie. Ako stvorení na čaj o 5tej. Anytime! Anywhere! Anyhow!

:MÓDNA PREHLIADKA

Projekt Czech.Slovak (Milion Dolar + Leo Macenauer) & Novesta
Miroslava Ferklová / Mirita (VŠVU) - topánky od http://www.mintshop.sk/ a šperky od  http://www.samoandsato.sk
Petra Ptáčková
Romana Dubna

:VÝSTAVA

BAKE cyklokultúrna trasa Bratislava-Košice
Cieľom projektu BAKE je vytvoriť cyklistickú cestu Bratislava Košice, ktorá by zároveň prepájala regionálne kultúrne inštitúcie. Myšlienkou je podnietiť nový spôsob turizmu, na bicykli za kultúrou, aj v súvislosti s titulom Európske hlavné mesto kultúry, ktorý budú mať Košice v roku 2013. V prvej časti projektu sa uskutočnila 22.8. - 1.9. 2010 pilotná cesta z Bratislavy do Košic na bicykloch, ktorá slúžila na zber informácií o stavoch ciest, náročnosti a vzdialenostiach pre bicyklovanie a hlavne o kultúrnych inštitúciách, ktoré sa na trase nachádzajú. V súčasnosti sa pripravuje výstava zozbieraných informácií, navrhovanej trasy a záberov z cesty fotografky Radany Valúchovej.

Samoobsluha by ArtAttack.sk/shop

:STREETART

Téma: Čerstvé Ovocie
Umelci:
Dominika Žáková
Katarína Sido
Juraj Ličko
Jarmila Mitríková
Gardnard
iRRRi
PANK
PYPPO / BAT crew
PURE 729
OSEM / PEK crew
EMILLE / PEK crew

:WORKSHOPY

Recyklovaná bižutéria
Vianočný pozdrav (pre najmenších)
Origami
Handmade xmas decoration

:DESIGN BURZA

ADELL / agika / Antia / artattack.sk shop / Beyka / bleble / BooBak / Bu! / CICA MICA / Criangle / DANETA 4 / Eferina / Endemit / eWELLyne / HELMONA / i.v. / Jana Baťalíková - yasmine / Katarína Krutá / KundyCrew / LITTLE MONSTER / LoveMusic / lulu.bijoux / Lusi (lemonchiffon) / maculienka / MANIFESTO.SK / MAR.S / Mihazoo / MICHELL / Minimon / Nika / nikkita / novesta / innocent  / PLAYBAG / popular / Pretty in the city  / QuiltDesign / Reddog.sk / retart / ripka / Scarysilver / smeť / Studio ES / Swan Art / Ty-gallery / URBANPROJEkT / Very / Veteš / Vivienne / Z.SIS design / ZAWA / zubejda / žužlaproof

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára