Stránky

utorok 29. novembra 2011

Sprievodný program a hudobná zložka na WUM2011.

WINTER URBAN MARKET 2011 - vianočný festival mladej slovenskej kreatívnej tvorby (handmade/dizajn burza)
16. - 18.12.2011
Galleria CVERNOVKA (Páričkova 18, Bratislava)

SPRIEVODNÝ PROGRAM:
16.12.2011 (20:00-04:00)
DJs: mtotheg / beyuz / emonoizboyz / biomat / dj spinhandz / dj spank

17.12.2011 (13:00-04:00)
KONCERTY: purist / the uniques / the cellmates
DJs: miteworth / blocksound djs / bad mojo / michael priest / karaoke tundra / stroon
MÓDNE PREHLIADKY: rudakitana + maka gallik / esmar (ro) / utb zlín (cz) / petra poorová - fashion studio / slight (slo) / sewologylab + ladylicious
DISKUSIA: bratislová - kultúra v bratislave

18.12.2011 (13:00-04:00)
KONCERTY: in between / king shaolin
DJs: faun / mir illegal
PREZENTÁCIE: meds - meeting of design students / gmbs - gameboysex.org (cz)

celodenný program:
LIVE MODERN PAINTING - "ŽIVOPISS": binder / ličko / janečková / dúbravský / mališ / šille / fabian
VÝSTAVY: marika "tonbogirl" majorová - človek robí šaty / bratislavské graffiti
GRAFFITI & STREETART WALLs: urin / verm / orol / poet / skank /// michal mráz / ewilone
WORKSHOPY: tvor / potvora/ áno! online magazín/ čerstvé ovocie
FUN: slackline / ping-pong turnaj + ceny / games / freshlabels.cz + dj gonzo

FOOD COURT / BAR / CAFFE
OTVORENÉ ATELIÉRY CVERNOVKY

HUDOBNÝ INTERPRETI NA PRETRAS:

MITEWORT

Rezidentný dj Mladého psa, ktorý má v repertoáre selekciu štýlov od UK garage, dubstep, fidget, grime, tech house cez club music funky.

http://soundcloud.com/mitewort

PURIST

Mladé alternatívne electro-popové duo, vo svojej kvalitnej produkcii spájajúce radosť, hudobné nadšenie a skvelé prevedenie, zatiaľ neoplýva rozsiahlou zásobou songov, čo však neuberá na jeho príťažlivosti.

https://www.facebook.com/pages/Purist/215531691797001?ref=ts

BLOCKSOUND DJS

Členovia kapely Purist sú taktiež rezidentmi veľmi úspešnej akcie Indie Hits, kde pod značkou Blocksound DJs (Purist DJ set) predvedú svoju neopakovateľnú zmes hudobného šialenstva.

https://www.facebook.com/pages/Purist/215531691797001?ref=ts

THE UNIQUES

„Kvalitná elektro-gitarová hudba to sú The Uniques.“

Zjavenie sa skupiny The Uniques na slovenskej hudobnej scéne v roku 2008 vyvolalo značný záujem kritiky a poslucháčov alternatívnej hudby. Tejto kapele stačili tri skladby zverejnené na internete na to, aby sa dostali do pozornosti. Odvtedy vydali oceňované EP “From the dust”, na rok sa presťahovali do Berlína a vymenili basáka. Ich tanečné beaty, škrekľavé gitary, s netypickými zvukmi syntov nepoprú inšpiráciu rôznych dekád od Hendrixa cez Bowieho až ku Gahanovi . To všetko so zaujímavými textami s jasnými pointami.

https://www.facebook.com/theuniques

BAD MOJO

Bad Mojo (jeden zo zakladateľov časopisu a internetového labelu splash.sk) je dj, producent a remixér z Bratislavy. Zvuk jeho produkcie, rovnako ako jeho sety sú pomerne rozmanité, počnúc od global bass, uk funky a dubstep cez bassline, fidget house a electro.

http://soundcloud.com/bad-mojo

MICHAEL PRIEST

Michael Priest je rezidentným djom a organizátorom populárnej klubovej akcie Hochspannung! a Dead Horse party. Spolu s Bad Mojom zasypávajú rôzne kluby rozmanitými setmi štýlov počnúc od global bass, uk funky a dubstep cez bassline, fidget house a electro.

https://www.facebook.com/iammichaelpriest

THE CELLMATES

Bratislavské trio The Cellmates je inšpirované hudbou a štýlom 50. rokov, amerického rock and rollu. Chalani hrajú rockabilly v modernom šate, inšpirované Elvisom Presleym či Buddym Hollym. Ich kariéra sa naštartovala vlastným podaním dobových hitov. Kapela existuje od roku 2009 a počas svojej existencie už stihla účinkovať v rôznych slovenských kluboch. The Cellmates v súčasnosti pracujú na svojom debutovom albume, ktorý by mohol byť ešte v mnohom prekvapivý. Takisto sa svoj repertoár pokúšajú obohatiť aj prerábkou niektorých súčasných hitov, alebo hitov od domácich interpretov.

www.cellmates.sk

KARAOKE TUNDRA

Karaoke Tundra je čo sa týka hudobného materiálu jeden z najproduktívnejších umelcov na slovenskej elektronickej scéne. Okrem toho, že vydal hneď niekoľko internetových nahrávok, EPčok, mixov, má za sebou debutové album na labelu Mufonic a mnoho remixov a spolupráci, je tiež aj spoluzakladateľom internetového labelu Surreal Madrid, z ktorého vyšlo už mnoho zaujímavých nahrávok. V svojej diskografii má zapísané projekty s Peťom Tázokom (Neuveritelne smutny album / Album), či djom Spinhandzom (Kačica s hlavou tigra).

http://soundcloud.com/karaoketundra

STROON

Stroon aka struna, či Dalibor Kocián. Buddhista, neurotik a hudobný schizofrenik. Rád pustí niečo od Headhuntera, Bengu, Dubstek, The Widdler, Untold, 2562,F, Breakage a pod. Jeho láskami sú však stále aj “kvalitnejší” drum’n bass a drumfunk a tak sa im zriedka kedy vyhne. Preto sa medzi spomínané mená môže zatúlať aj Seba, Paradox, Fanu, Intex systems, ASC alebo opäť Breakage. Vlastné tracky sa zatiaľ na žúrkach neodvážil prezentovať. Tento multiinštrumentalista nedávno pokrstil svoje nové EP Smithereens, ktoré vychádza v netradičnom formáte USB, uloženom v matnom skladacom digipacku so špeciálnym vizuálom.

http://soundcloud.com/stroon

MIR ILLEGAL

Mir Illegal aka Samuel je členom bratislavského kvarteta KochGraden, ktorého ambíciou je oživiť slovenskú popovú scénu sviežou zmesou nu-jazzu, rocku, popu, elektronických experimentov, živých nástrojov a samplov. Mir Illegal ako DJ je známy svojimi setmi štýlov akými sú napríklad breakbeat, electro, či nu-jazz.

http://www.myspace.com/mirillegal

IN BETWEEN

In Between sú dvaja hudobníci - Samuel Kovács (gitara)a Martin Géč (bicie, elektronické perkusie), ktorí sa po niekoľkoročnej spolupráci v rôznych skupinách rozhodli založiť vlastný projekt. Hudba je podporovaná mohutnými podkladmi, štýlovo je projekt orientovaný na liquid funk, drum & bass, progressive house a ostatné electro štýly. Koncerty sú sprevádzané videoprojekciou, ktorá každé vystúpenie obohacuje aj o jedinečnú vizuálnu stránku.

http://www.reverbnation.com/inbetweenband

FAUN

Rezidentný DJ a selektor študentského internetového rádia Tlis, ktorý má vo svojom repertoári svieže, veselé a invenčné sety na spríjemnenie atmosféry.

KING SHAOLIN

King Shaolin je kapela pochádzajúca z Bratislavy a jej zakladateľom je spevák a producent Nico Badis. King Shaolin vznikol v lete roku 2011 keď skladateľ Nico Badis nahral album "Road To The Machiavelli Valley". Neskôr sa k Nicovi pripojil jeho dlhoročný spoluhráč basgitarista Norbert Neuschl, s ktorým už predtým hral v kapele We Want Jam. Na jeseň roku 2011 kapela nabrala finálnu formu príchodom dvoch členov kapely Bruno Benetton Free Band, a síce gitaristu Michala „Mustafu“ Nováka a bubeníka Michala Uličného. King Shaolin chystá do konca roka vydať CD/EP, ktoré bude obsahovať 5 skladieb z pripravovaného albumu "Road To The Machivavelli Valley".

http://www.purevolume.com/KingShaolin

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára