Stránky

pondelok 19. júla 2010

Predstavujeme: Summer Urban Market

Keďže opis prvého nášho Urban Marketu máme za sebou, prejdeme k predstaveniu aktuálnej akcie, ktorú chystáme na august. Dnes to bude len "stručnejšie" zhrnutie, k detailnejším veciam by sme sa dostali časom.

Čiže, ako sme písali v minulom blogu, Spring Urban Market konaný v Unique Clube dopadol nad očakávania a aj preto sme sa rozhodli na túto akciu naviazať ešte toto leto. Dohodli sme sa s organizátormi festivalu Grape, pribrali do nášho, vtedy len dvojčlenného, teamu ďalších dvoch adeptov a spolu sme sa pustili do projektu, ktorý sa koná už o necelý mesiac v Piešťanoch.

Pôvodným zámerom bolo spraviť dizajn trh na hudobnom festivale v Pezinku, čo nám aj vzhľadom na to, že bývame v Bratislave vyhovovalo, no keďže sa organizátori rozhodli presunúť fest na piešťanské letisko, prispôsobili sme sa organizáciou aj my a začali sme vymýšľať čosi viac ako len pár stolov pre predajcov.

Grape Festival 2010 (mimochodom prvý ročník) sa preto budeme snažiť spestriť aj o nasledovné ťaháky, aj keď si neskromne treba priznať, že ani Spring Urban Market nebol len obyčajný trh. V prvom rade, pre komunikáciu s ľuďmi sme zdokonalili naše Facebook stránky, ktoré nájdete pod heslom "Urban Market", ale i nedávno vytvorili tento blog, ktorého informačná hodnota je predsa len zabalená do príjemnejšej podoby ako "blogy" na FB.

OK, poďme konkrétne na Summer Urban Market 2010. Dátum sme naznačili, tak si ho upresnime. SUM sa koná presne 13. a 14. 8. tohto roku, teda dva dni na slávne slávnom piešťanskom letisku, kde ste sa už určite mnohí z vás boli pozrieť na niektorom z množstva akcií, čo sa tam každoročne konajú. Samozrejme, oceňujeme polohu, ktorá je ideálna nielen pre Bratislavčanov, či ľudí zo západného Slovenska, ale poteší aj tých zo stredu a aj východniari ušetria čo to na ceste, ubytovaní, strave... To len tak na okraj veci.

Čo sa informácií o samotnom markete ako takom týka, najstručnejšie to nájdete špecifikované na našom posteri. Ak sa vám ešte nedostal do rúk, tu je prepis:

"Na Urban Markete nájdete všetko, čo súvisí so životným štýlom mestskej mládeže. Od šperkov, cez hudbu, design & street wear, second hand, vintage, accessorioes, handmade výrobkov, až po odznaky, či nálepky. Súčasťou SUM sú aj kreatívne workshopy, handmade a urban zóna, čajovňa Čarovňa a hudobný stage s kvalitnými DJs."

Spomínaný music stage bude v piatok hostiť Roberta Zeleňáka z labelu Ajlavmjuzik, ale i Gramo Rokkaz DJs Metysa a Mika. Sobota sa ponesie v znamení selektora Simple Sampla, reprezentujúceho Ghetto Youths Sound, dvojice Emonoizboyz, teda Emileeho a Sin Viciousa a predstaví sa aj Beyuz (Slowatch), ktorý má aktuálne vonku nové CD Variácie.

Z popisu ste sa ďalej dozvedeli, že naša aréna bude podelená na handmade a urban zónu, čo v praxi znamená handmade produkty, čajovňu, ale i stan pre workshopy na jednej strane a urban produkty, design shopy, music stage a lomography miestečko na strane druhej. Ako to celé vyzerá podrobnejšie si povieme nabudúce lebo dnes už toho ozaj stačilo.

Chceme na záver dnešného blogu len dodať, že na SUM2010 s nami spolupracujú Čajovňa Čarovňa, citylife.sk, designby, stajl.sk, kultur.com, Masožravá Veverka, Lomography, hejty.sk, Manifesto, artattack.sk, sashe.sk, incolour.sk, fler.cz, keyoka.sk a Urban Art, čo sme v podstate my, ako aj Yourdesign, čo sme v podstate tiež my. Len aby bolo jasno:)

Ak máte akékoľvek nejasnosti, otázky, návrhy, poprípade sa ešte chcete registrovať ako predajca, či navrhnúť nám inú formu spolupráce, neváhajte sa ozvať na náš mail urban.market2010@gmail.com.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára