Stránky

utorok 13. decembra 2011

program: WINTER URBAN MARKET 2011

WINTER URBAN MARKET 2011
Predvianočná dizajn/handmade burza spojená s kopou sprievodného programu. Najkrajší predvianočný víkend v Bratislave.

DESIGN/HANDMADE BURZA:
16.12.2011 / 17:00 - 21:00
17.12.2011 / 13:00 - 21:00
18.12.2011 / 13:00 - 21:00

be visible / i.v. / malé A / Lula Haraburdova / Hogo Fogo / Ruda Kitana / Elke / Urbanprojekt / Handemade by Evi / Helmona / Retart / Kompot / Spatz colection / Wishfish / Zzuzzi / Coco Tinka / Lulu Bijoux / Maka Gallik / My dear deer / Pretty in the City / SAMO&SATO / Sewologylab / Sweetshop / We are not Sisters / Pressburg Fashion / FRL / Popular / Nikkita / Little Monster / Bu! / Playbag / Chutnaj chutné chutney / Culinario / 3 kisses xxx / literarnyklub.sk / Petra KAFKA / RADKA VALENTIN / Jan NALEPA / Nohavmede / ňam ňam / Mirka Podmanická / No Ne design / Parazit fashion shop / 11th floor books / Koko / A. / Yaxi Taxi / LUKA moda / ALEXIS kníhkupectvo / Redddog / Innocent shop / Pure728 & DaLinka / Modrofúz / The Outshitters / LOVEMUSIC / Novesta / Hanzi šop / Nox second hand / Petra Poórová fashion studio / Plazma Lab / z. odd. lolli. pop / Planeta 220 / Dear friend clothing / Esmar / Bizarrepublic / One boy gang / Luciela Taschen / Petra Hilbert / Ateliér dizajnu odevu UTB Zlín / Very / ushy.te / SLOVAKIAGIFT / Wafličky / ArtAttack SHOP / Urban Market shop / Gibon Slacklines

SPRIEVODNÝ PROGRAM:

16.12.2011 (4 Eur)
20:00 - 22:00 MtotheG
22:00 - 23:00 Beyuz
23:00 - 01:00 Emonoizboyz
01:00 - 02:00 Biomat
02:00 - 03:00 DJ Spinhandz
03:00 - 04:00 DJ Spank

17.12.2011 (5 Eur)
13:30 - 15:00 Mitewort

15:00 - 17:30 diskusia: BratiSLOVÁ - téma: Urobíme si kultúru v Bratislave sami? (hostia: Zora Jaurová - divadelná dramaturgička a expertka na kultúrnu politiku/ Ľubomír Andrassy - hovorca primátora Bratislavy / Gábor Bindics - KC Dunaj / Paľo Murín - občianske združenie Hlava 98 / moderuje: Matúš Vallo)

17:30 - 18:00 Purist

18:00 - 19:00 Bad Mojo & Michael Priest

19:00 - 20:00 módne prehliadky: Rudakitana + Maka Gallik / Esmar (ro) / UTB Zlín (cz) / Petra Poorová - Fashion Studio / Slight (slo) / Sewologylab + Ladylicious

20:00 - 21:00 Bad Mojo & Michael Priest

21:00 - 22:00 The Uniques

22:00 - 23:00 Blocksound DJs

23:00 - 00:00 The Cellmates

00:00 - 02:00 Karaoke Tundra

02:00 - 04:00 Stroon


18.12.2011 (4 Eur)

13:30 - 16:00 Mir Illegal

16:00 - 17:00 prezentácia: MEDS - meeting of design students

17:00 - 18:00 prednáška / diskusia: gameboysex_org

18:00 - 18:30 In Between

18:30 - 19:00 Faun

19:00 - 20:00 King Shaolin

20:00 - 22:00 Faun


pernamentka: 8 Eur / 16. - 18.12.2011 program + designburza

1 Eur / 16. - 18.12.2011 designburza

LIVE MODERN PAINTING - "ŽIVOPISS":
Naživo sa Vám predstaví momentálna špička slovenských maliarov.

Erik Binder / Juraj Ličko / Katarína Janečková / Andrej Dúbravský / Marcel Mališ / Erik Šille / Matej Fabian

VÝSTAVY:
Marika "Tonbogirl" Majorová - Človek robí šaty
Výstava fotografií ČLOVEK ROBÍ ŠATY je prvou fotografickou výstavou Mariky Majorovej, ktorá pod značkou Tonbogirl fotí a bloguje o streetstyle, móde a fotografii. Názov výstavy ČLOVEK ROBÍ ŠATY je vyjadrením presvedčenia autorky, že štýl vytvára človek, jeho cit pre estetično a vnímanie sveta a nie šaty, respektíve kusy oblečenia. Dôkazom je 13 fashion portrétov z cyklu „1 košeľa, 13 žien“, ktorý je experimentom, v ktorom 13 žien zapracovalo do svojho osobného štýlu tú istú bielu pánsku košeľu.

Druhou časťou výstavy je súbor čiernobielych fotografií zo zákulisia módnej prehliadky švédskej návrhárky Magdy Marnell v Prahe, ktorá zachytáva až filmovú atmosféru zákulisia a ukazuje tak iný uhol pohľadu na motív ČLOVEK ROBÍ ŠATY.

Knižní ↔ Design
Výstava Knižní ↔ Design predstaví najzaujímavejšie knižné projekty z poslednej doby od autorov, ktorí sa na knižke okrem obsahu cenia aj to, ako vyzerá.

Prezentované budú predovšetkým knihy a teoretické publikácie z oblasti umenia, dizajnu a architektúry, tiež monografie a drobné knižné projekty na rozhraní knihy a magazínu, vytvorené pre príležitosti rôznych výstav a prezentačných akcií.

https://www.facebook.com/pages/Knižní-Design

Bratislavské graffiti
Výstava fotografií „Graffiti and Street Art of Bratislava“.

https://www.facebook.com/BratislavskeGraffiti

GRAFFITI & STREETART WALLs:
1. wall: urin / verm / orol / poet / skank
2. wall: michal mráz - www.michalmraz.tk / ewilone - http://ewilone.blogspot.com/

WORKSHOPY:
TVOR na Urban Markete
Nový študentský časopis Vysokej školy výtvarných umení s názvom TVOR pre vás na Winter Urban Markete chystá interaktívny nie len punčovo akčný workshop. Pýtame sa- TVOR, či NETVOR? a spolu s vami dáme dokopy sochu. Alebo objekt. Alebo Tvora. Či NETVORA? (Pri pohľade na výsledok zistíme, či teda radšej tvoriť, alebo netvoriť).

Pripravujeme aj hlasovanie časopisu TVOR za najzaújimavejšieho, najoriginálnejšieho alebo najobľúbenejšieho predajcu-dizajnéra na markete. Ten získa priestor na prezentáciu seba a svojej tvorby v ďalšom čísle nášho časopisu.

A ak ste výtvarne zruční alebo aspoň nadšení, môžete sa pripojiť k tvorbe nášho časopisového vizuálu. Databáza variabilných písmeniek nášho loga, ktoré sa neustále dotvárajú a menia, sa veľmi rada rozšíri o vaše príspevky. To všetko na URBAN MARKETE v Cvernovke. Tešíme sa na vás! (redakcia TVOR-a)

PoTvoRa recykluje - plechovkové vianočné ozdoby
Ak vás už omrzeli tradičné vianočné ozdoby príďte sa zabaviť a vyrobiť si z nepotrebných plechoviek originálne vianočné ozdoby. Váš stromček zažiari a ožije. Zúčastniť sa môžu deti i dospelí, malí i veľkí, mladí i starí.

Scrapbooking – menovky na darčeky.

Aby sa vám pod stromčekom darčeky nepoplietli označte ich vlastnoručne vyrobenou kartičkou. A Vianoce môžu prísť! Pri tejto technike sa zabavia aj deti od 6 rokov.

Čerstvého ovocia n.o.
SHOPAHOLIC! - ukážte ako vám to krásne ide s nakupovaním! fotografický workshop v našom alebo s naším nákupným náčiním!

áno! online magazín
Výroba náramkov metódou ECOIST. Bude sa strihať, cvakať jedna radosť. Stačí si priniesť časopisy a nejakú tu lepiacu pásku.

FUN:
Fashion Battle - Freshlabels vs. Lomography
V rámci tohtoročnej edície Winter Urban Marketu vám prinášame v spolupráci s Freshlabels a Lomography taktiež fashion battle, ktorej sa môžu zúčastniť všetci návštevníci WUM. Počas marketu sa môžete nechať odfotiť osobou, ktorú nájdete v priestoroch Cvernovky s Lomom v ruke a to či už na bare alebo u pána DJa na hornom poschodí. Víťaz našeho fashion battlu získa kredit na nákup v eshope freshlabels.cz Hlasovanie o najlepší outfit bude prebiehať na facebook profile samotného eshopu, takže poriadne sa nahoďte, vidíme sa!

www.freshlabels.cz
http://www.facebook.com/FRESHLABELS

WeSC
Hudbu počas samotných trhov vám prináša značka WeSC, kde vám do rytmu bude hrať DJ Gonzo / cinematik.sk, ktorý je zároveň rezidentom klubu NuSpirit. Ak si chcete spestriť svoj dnešný deň slnečnými brazílskymi rytmami, trochou funku a jazzu, tak do pozornosti vám dávame jeden z jeho setov na http://soundcloud.com/tomas-gonzo-poor
Sponsored by freshlabels.cz

www.wesc.com

Gibbon Slacklines
Chodenie, balancovanie, skákanie a trikovanie na pružnom popruhu. Skvelá zábava, odreagovanie, relax, životný štýl. Perfektný a jednoduchý spôsob, ako dosiahnuť dobrú kondíciu a získať ďalšie schopnosti. Zdokonaľuje koordinácie pohybu, zlepšuje telesnú zdatnosť a posilňuje psychickú a fyzickú rovnováhu.

Podľa nášho hesla "Slacklining pre každého" sa naše Gibbon lajny môžu nachádzať prakticky kdekoľvek: v školách, škôlkach, rehabilitačných zariadeniach, športových a tréningových centrách, ale rovnako tak aj na pláži, v parku, mestských častiach alebo dokonca na vašej záhrade.

Dali sme si za cieľ umožniť prístup k slackline širokej verejnosti aj za hranicami Nemecka nebo Spojených štátov. V súčasnosti Gibbon distribuuje skackline ve viac ako 37 krajinách po celom svete. Aby sme dosiahli tento cieľ, vytvorili sme celosvetovú sieť partnerov a slacklinerov. Vďaka úzkej spolupráci v tejto sieti je stále viac krajín "gibbonizovaných" a vytvárame tak celosvetovú slacklinovú scénu.

http://www.gibbonslacklines.cz/

Ping-pong o ceny:
Fotoaparát venuje lomography.sk a slowatch.sk svoju kompletnú diskografiu - Daily Habits / Haf&Beyuz - Moderný spevák reedition / Beyuz - Variácie / Haf&Beyuz - V živote

OTVORENÉ ATELIÉRY CVERNOVKY:
Aj niektoré ateliéri otvoria svoje dvere a určite si pre Vás pripravili nejaké to príjemné prekvapenie.

trivjednom a stolček prestri sa fusion / 220 / ateliér duše / ...

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára